a nakonec ...zde

____________________________________________________

Příměstský tábor | 07/2022 - Debř

8. ročník rodinného víceboje VSK - Sobotka

V krásném prostředí školního hřiště na ZŠ v Sobotce náš klub uspořádal 8.ročník "Rodinného víceboje VSK". K závodu rodinných štafet se sešlo více než šest desítek týmů (rodič plus dítě), které v jednotlivých věkových kategoriích soutěžily na trati 400m (300m rodič a 100m dítě). Klání to byla veskrze sportovní a v duchu fair play. V letošním ročníku došlo poprvé v historii tohoto závodu k vážnému zranění - rodiče / tatínka. Pro ošetření byl transportován do nemocnice v MB, kde mu vykloubené rameno a zlomenou pažní kost na místním urgentním příjmu ošetřili tak, že se k nám zraněný tatínek mohl vrátit a převzít společně se svým synem ocenění za umístění v soutěži a navíc ocenění za statečnost. Je na místě vyzdvihnout okamžitou pomoc přímo na místě prostřednictvím jiného tatínka - profesionálního záchranáře, který zraněného uklidnil, prohlédl a doporučil další postup. Je dobré vědět, že mezi našimi rodiči se takoví lidé nachází a jako "andělé strážní" zasáhnou v případě potřeby.

Následující sportovní část - víceboj - byla již zcela pouze v režii dětí, které jejich rodiče doprovázeli k jednotlivým disciplínám, byli jim oporami, trenéry, fanoušky a pomohli jim tak dosáhnout co nejlepších výkonů. Soutěže se zúčastnilo více než 70 dětí a všechny 3 disciplíny - sprint, skok a hod - absolvovaly s maximálním nasazením a radostí. A to to nám jde především!

Těšíme se na příští ročník a věříme, že účast bude ještě hojnější než v tom letošním.